Із збільшенням вводу в експлуатацію промислових, житлових та громадських об’єктів збільшується обсяг опоряджувальних робіт, в тому числі лицювально-плиткових і гіпсокартонних. Ці роботи пов’язані з опорядженням поверхонь штучними матеріалами Плиткові та облицювальні роботи є одним і з видів опорядження будівель та споруд, від яких залежить не тільки міцність і якість зведених конструкцій, але і їх зовнішній вигляд. Облицювальні роботи можуть виконуватись як ззовні на фасадах так і всередині будівель при облицюванні стін і підлог. Поверхню облицьовують для того, щоб захистити її від атмосферних впливів, вологи, механічних пошкоджень, а також із санітарно-гігієнічною і декоративною метою. Оздоблене штучними матеріалами приміщення набирає привабливого естетичного вигляду. Тому сучасний робітник - будівельник повинен чітко уявляти науково-технічний рівень сучасного будівництва, його основне спрямування і перспективи розвитку на майбутнє, а також бути обізнаним з технологією виконання будівельних робіт і мати навики роботи із сучасними будівельними матеріалами.
Професія -
7132.1
Кваліфікація - 2, 3 розряд
Професія лицювальника - плиточника має давню історію.
У стародавньому Єгипті збереглися справжні шедеври будівництва -піраміди, серед-яких найкраще збереглася піраміда фараона Хеопса, що була збудована близько 2600 років до нашої ери. За літописом, піраміду увінчала висічена з червоного граніту верхівка верхів'я, яка не збереглася. Збереглися лише частково лицювальні плитки з білого вапняку.
Професія лицювальника - плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків, споруд, надання їм естетичного вигляду.У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скрабки, кельми, шпателі, рівні тощо.
Повинен знати:
- види та основні властивості матеріалів, які застосовуються;
- склад розчинів, мастик, способи та технології їх приготування та застосування;
- способи розбивки, провішування, промаячування горизонтальної,
- вертикальної і криволінійної поверхонь;
- норми і правила проведення та приймання оздоблювальних робіт.
Повинен уміти:
- вести штукатурні роботи;
- робити покриття та лицювання стін прямими і фасонними плитками;
- визначити види та причини браку і усувати його;
- робити ремонт та заміну плиток;
- виконувати оздоблювальні роботи згідно з запланованим малюнком.
Для оволодіння професію лицювальника-плиточника необхідно мати знання таких загальноосвітніх предметів, як: фізика, хімія, креслення.
Професія лицювальника ставить певні вимоги до індивідуально-психологічних якостей робітника.Важливими є природні здібності до творчості. Добрий окомір, чітка координація і точність рухів.
Професійно важливими якостями лицювальника-плиточника є: яскраве уявлення, образне мислення, наочно-образна і зорова пам'ять, концентрація і розподіл уваги.
Сфера професійного використання випускника - будівельні та ремонтні організаціях
Заробітна плата лицювальника-плиточника визначається обсягом виконаної роботи.
Лицювальник-плиточник може працювати у комерційних та приватних структурах.
Взагалі професія лицювальника-плиточника добре оплачується і набуває престижності.
Будівельні організації України, домобудівні комбінати, ремонтні та експлуатаційні управління міст і сіл відчувають постійну потребу в фахівцях цієї професії.
Монтажник гіпсокартонних конструкцій Навчаючись за спеціальністю «монтажник гіпсокартонних конструкцій», учень має змогу набути знання та навички, що необхідні при роботі з гіпсокартоном: правильний монтаж гіпсокартону, створення перегородок, арок, стін з гіпсокартону, про його властивості і технології втробництва. Ви дізнаєтеся як монтуються багаторівневі стелі.
Повинен знати: основні види та властивості матеріалів і виробів, що застосовуються для улаштовування гіпсокартонних систем; класифікацію та типи гіпсокартонних і гіпсоволокнистих листів, плит та панелей; види кріпильних деталей; способи обробляння гіпсокартонних виробів, дерев'яних брусків, металевих профілів; способи розмічання місць улаштовування конструкцій гіпсокартонних систем із застосуванням контрольно-вимірювальних інструментів або пристроїв; загальні правила та прийоми улаштовування простих дерев'яних і металевих каркасів.
Курс підготовки спеціальності „ Лицювальник-плиточник, монтажник гіпсокартонних конструкцій ” ведуть висококваліфіковані майстри та викладачі, які мають спеціальну вищу освіту, великий досвід педагогічної і методичної роботи. Вони систематично підвищують свій професійний рівень, вдосконалюють методи і засоби роботи з учнями, враховують вимоги сьогодення до підготовки фахівців.
Кваліфікаційних спеціалістів потребують будівельні організації, приватні підприємства і просто люди, які мають бажання влаштувати своє житло за європейськими стандартами.