Новокаховське вище професійне училище
Меню сайту
Наше опитування
Хотите ли вы стать модератором сайта НВПУ
Всего ответов: 253

=>>профессии училища

Штукатур, лицювальник – плиточник ; маляр


     Професія має важливе значення в житті людини. Від того, як правильно людина обере професію, залежить, як вона проживе житгя, що зробить корисного для себе і для людей. 3 давніх часів і на сучасному етапі потреба у будівельниках на ринку праці була є і буде постійна.

Будівельник – це покликання, нескінченна творчість і пошук.

Кожний будівельник відчувас гордість за свою професію, вважає її найцікавішою, найзахоплюючою серед інших. Будівельники завжди є носіями добра і благополуччя людей, це завдяки будівельнику в країні тисячі людей щорічно святкують новосілля в зручних, гарних, сучасно обладнаних квартирах. Все, що ми бачимо навколо, - квартира, будинок, вулиця, школа, завод, місто - все створено умілими руками будівельника.


Штукатур

Професія - 5141.2
Кваліфікація - 2,3,4 розряд


Штукатур - це людина, котра опанувала професію штукатура. Обштукатурювання це важливий етап в будівництві будинку.
Штукатур – це перший фахівець, від якості роботи якого залежить естетичний вигляд будинку, свою назву професія отримала від основного матеріалу, з яким доводиться працювати.
Штукатурка – це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі з метою вирівняти і покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури.

Повинен знати:

 -склад та способи приготування декоративних розчинів, розчинів для штукатурки спеціального призначення та бетонів для торкретування;

 -види та властивості сповільнювачів та прискорювачів тужавлення; 

 -властивості розчинів з хімічними домішками (хлористі розчини, розчини з додаванням поташу, хлористого кальцію) та правила користування ними; 

 -способи виконання поліпшеної штукатурки; способи промаячування поверхонь; 

 -будову розчинонасосів, цемент-гармати та форсунок до них; 

 -будову затиральних машин; вимоги до якості штукатурних робіт; способи механізованого нанесення розчинів й торкретування поверхонь. 


Повинен уміти:

 -виконувати роботи середньої складності під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки.

Професія висуває високі вимоги до здоров’я спеціаліста. Він повинен бути не схильним до застуд, мати гострий зір, надійний вестибулярний та опорно – руховий апарат, не боятися висоти, не страждати на хвороби, пов’язані з втратою свідомості, захворюванням шкіри, особливо кистей рук.

Для оволодіння професією необхідні знання з фізики, вміння читати будівельні креслення, мати добру фізичну підготовку.
Щоб досягти високої якості штукатурних робіт, особливо при оздобленні кутів або складних профілів поверхні, представнику цієї професії потрібно докласти чимало вольових зусиль. Йому мають бути притаманні витриманість, наполегливість та терпіння.


             
   
Лицювальник - плиточник

Професія - 7132.1
Кваліфікація - 2, 3 розряд

Професія лицювальника - плиточника має давню історію.
     У стародавньому Єгипті збереглися справжні шедеври будівництва -піраміди, серед-яких найкраще збереглася піраміда фараона Хеопса, що була збудована близько 2600 років до нашої ери. За літописом, піраміду увінчала висічена з червоного граніту верхівка верхів'я, яка не збереглася. Збереглися лише частково лицювальні плитки з білого вапняку.

    Професія лицювальника - плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків, споруд, надання їм естетичного вигляду.У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скрабки, кельми, шпателі, рівні тощо.

Повинен знати:

- види та основні властивості матеріалів, які застосовуються;
- склад розчинів, мастик, способи та технології їх приготування та застосування;
- способи розбивки, провішування, промаячування горизонтальної, вертикальної і криволінійної поверхонь;
- норми і правила проведення та приймання оздоблювальних робіт.

Повинен уміти:  

- вести штукатурні роботи;
- робити покриття та лицювання стін прямими і фасонними плитками;
- визначити види та причини браку і усувати його;
- робити ремонт та заміну плиток;
- виконувати оздоблювальні роботи згідно з запланованим малюнком.

Для оволодіння професію лицювальника-плиточника необхідно мати знання таких загальноосвітніх предметів, як: фізика, хімія, креслення.

Професія лицювальника ставить певні вимоги до індивідуально-психологічних якостей робітника. Важливими є природні здібності до творчості. Добрий окомір, чітка координація і точність рухів.

Професійно важливими якостями лицювальника-плиточника є: яскраве уявлення, образне мислення, наочно-образна і зорова пам'ять, концентрація і розподіл уваги.

Сфера професійного використання випускника - будівельні та ремонтні організаціях

Заробітна плата лицювальника-плиточника визначається обсягом виконаної роботи.


         
    Лицювальник-плиточник може працювати у комерційних та приватних структурах. Взагалі професія лицювальника-плиточника добре оплачується і набуває престижності.

Маляр

Професія - 7141.2

Кваліфікація - 2, 3, 4,  розряд


   Маляр – робітник, який на будівництві фарбує, покриває лаком стіни, стелі, двері, підлогу та інші елементи будівель, обклеює їх шпалерами, іншими штучними матеріалами при їх остаточному оздобленні. Від його уміння, професійних навиків, естетичного смаку залежить, який вигляд матиме в кінцевому результаті будинок чи приміщення. Його робота завершує працю колективу будівельників.
     Назва професії "маляр" походить від німецького слова "maler", що означає живописець. На сучасному ринку праці ця професія користується підвищеним попитом. Здобувши її, ви не залишитеся без роботи. 

Повинен знати: 

-будову та правила експлуатації фарбувальних агрегатів високого тиску; способи підбирання фарбувальних сумішей (розбіли, підбарвлення);

 -будову та правила експлуатації фарбувальних агрегатів високого тиску, механічного, електричного інструменту різних типів та призначення, що використовується під час виконання малярних робіт; 

 -вимоги до якості матеріалів та якості виконання робіт; 

 -правила роботи на підмостках, риштуванні, драбинах; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Повинен уміти: виконувати складні роботи під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.

Велике значення в його роботі мають:

· точний окомір;

· уважність та охайність;
· наявність образної пам’яті та сприймання, естетичного художнього смаку.


          

   
Професія " Штукатур, лицювальник – плиточник ; маляр" має надзвичайний попит на ринку праці. Саме у нашому училищі досвідчені майстри виробничого навчання готують висококваліфікованих фахівців цієї професії.  



По закінченню училища ти отримаеш диплом кваліфікованого робітника та атестат про середню освіту.    

Заробітна плата  визначається обсягом виконаної роботи. Після того як закінчиш училище ти можеш працювати у комерційних та приватних структурах. Взагалі, ця професія дуже добре оплачується і набуває великої престижності. Часто ти можеш бачити об'яви із запрошенням кваліфікованих лицювальників-плиточників на роботу у країни СНД та за кордон. Тому вірогідність того, що ти влаштуєшся на роботу після навчання є високою.                        

Форма входа
Календар новин
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика
Copyright MyCorp © 2024 Хостинг от uCoz