Столяр виконує цілий комплекс робіт. Він займається обробкою деревини,
виготовляє з неї вироби: робить лижі, сходові огорожі, столи, дивани і т.д.
Особливо великий внесок роблять столяри в будівельну справу: влаштовують
віконні та дверні блоки, монтують перегородки, врізають замки, влаштовують
вбудовані меблі і т.д.
Красиві, витончені, надійні речі може робити тільки людина, що добре обізнана
про всі властивості і якості матеріалу.
Найцікавіше в цій роботі - це можливість проникнути в характер матеріалу,
пізнати його, зуміти його правильно використати. Хто спроможний захоплюватись
деревом, проникнути в його красу, той легко досягне вершин професійної
майстерності. В умілих руках столяра дерево слухняне і податливе, робочий
робить із нього чудеса: балясини, різну лиштву (наличники), карнизи, меблі.
Повинен знати:
-способи виготовлення з’єднань і збирання елементів столярних виробів;
-способи забивання окремих місць деревини;
-способи виготовлення столярних виробів середньої складності.
Повинен уміти:
-раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;
-додержуватись норм технологічного процесу;
-не допускати браку в роботі;
-знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватися
норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
-використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних
-явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
-знати інформаційні технології.
Верстатник деревообробних верстатів
Професія - 7423.2
Кваліфікація - 1,2,3 розряд
В ході розвитку техніки людна переходила від ручної обробки деревини до механічних та автоматичних верстатів і ліній. Професія верстатник деревообробних верстатів – це перша сходинка до майбутньої праці: переробки деревини і виготовлення різних виробів з дерева на верстатах та різному устаткуванні.
Повинен уміти: виконує поздовжній та поперечний розкрій пиломатеріалів з деревини м’яких порід на однопильних верстатах. Випилює деталі з деревини м’яких порід за розміткою на стрічкопиляльних верстатах. Розкроює попередньо пропарені бруски, заготовки, гнуто клеєні, гнуті деталі. Виконує формування не личкованих щитів, рамок у заданий розмір на однопильних верстатах. Оцінює якість пиломатеріалів, обрізує дошки під керівництвом верстатника більш високої кваліфікації поза лісопильним потоком. Виконує торцювання пиломатеріалів у лісопильному потоці під керівництвом верстатника більш високої кваліфікації. Розкроює клеєну шарувату деревину та заготовки під кутом по шаблону на однопильних верстатах. Виконує фугування крайок лущеного або струганого шпону на крайко-фугувальному верстаті. Виконує свердління отворів у деталях на одношпиндельних верстатах з механічною подачею. Вибирає пази в деталях на свердлильно-пазувальних верстатах. Виконує налагодження цих верстатів під керівництвом верстатника вищої кваліфікації. Виконує стругання в кут крайки та пазу брускових деталей на фугувальних верстатах, фрезувальні роботи на однобічних рейсмусових верстатах. Виконує фрезування в розмірі та профілювання заготовок, деталей на налагоджених чотирибічних ( чотирисемишпиндельних ) та калювальних верстатах. Стругає стружку різних специфікацій на стружкових верстатах, самостійно налагоджених. Набирає щити з рейок та зшиває їх на зшивальному верстаті. Виконує точіння деталей середньої складності, фрезування по лінійці пазу, чверті, фаски, галтелі, шпунта, гребня та інші в брускових деталях хвойних, м’яких листяних порід деревини та в не личкованих щитових деталях. Виконує перфорацію деревностружкових та деревноволокнистих плит, фанери клеєної, шпону на перфораційних верстатах. Встановлює різальний інструмент. Розмічає та вирізує зразки для фізико-механічних випробувань з різних видів фанерної продукції. Контролює якість деталей, відбирає дефектні деталі.
Сфера професійного використання випускника: оброблення деревини та вироблення виробів з деревини.
Професія столяр, верстатник деревообробних верстатів має надзвичайний попит на ринку праці. Саме в нашому училищі у процесі оволодіння матеріалом учні навчаються самостійно працювати з науково-технічною і довідковою літературою, технічною документацією,брати участь у лекційних заняттях і семінарах, лаболаторно-практичних і розрахункових работах з урахуванням обсягу матеріалу і специфіки базового підприємстваЦя професія надасть вам можливість виконувати за новими технологіями такі роботи:
- виготовляти віконні рами, дверні полотна, всі погонажні вироби;
- збирати з ламінованих плит шафи, тумбочки, підставки для квітів, табуретки;
- виконувати монтаж віконних та дверних блоків;
Курс підготовки спеціальності „ Столяр, верстатник деревообробних верстатів ” ведуть висококваліфіковані майстри та викладачі, які мають спеціальну вищу освіту, великий досвід педагогічної і методичної роботи.
По закінченню училища учні отримують диплом кваліфікованого робітника та атестат про середню освіту, за якими вони зможуть влаштуватися на роботу в будівельні організації, приватні підприємництва, самостійно виконувати столярні роботи в квартирах і офісах.